25 | 06 | 2019

BAL GIMNAZJALNY 2017

"Niech żyje bal ..." śpiewała Maryla Rodowicz i miała rację. Bal gimnazjalny 2017 można śmiało zaliczyć do najlepszych. Uczniowie klas trzecich bawili się fantastycznie w swoim gronie zapraszając również do zabawy nauczycieli. Tradycyjnie na początku gimnazjaliści zatańczyli poloneza. Pani Dyrektor Bożena Lorent pogratulowała młodzieży i życzyła wszystkim udanej zabawy. Podczas balu uczniowie wspominali dobre czasy w murach szkoły w Olszance prezentując pokazy multimedialne, przy których niejednemu uczniowi i niejednej uczennicy łezka w oczku się zakręciła.

tekst i foto: Wioletta Perkowska

więcej fotografii

BAL GIMNAZJALNY 2016

Ach, co to był za bal!

Uczniowie i uczennice klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Olszance spotkali sie 16 czerwca 2016 r. na parkiecie brzeskiej restarueacji Mario, aby podziękować Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za dotychczasową naukę. Dla podniesienia uroczystego charakteru imprezy chłopcy w odświętnych strojach zaprosli do tradycyjnego polskiego tańca swoje urocze koleżanki z klasy. Wspólnie zatańczyli poloneza, który niegdyś na dworach krółów polskich stanowił element ceremoniału dworskiego. Dziś, w wykonaniu swoich dzieci, mogli go zobaczyć rodzice. Na twarzach jednych i drugich można było zauważyć łezkę w oku. Kolejnym, ważnym punktem programu były prezentacje multimedialne przygotowane przez reprezentcaje klas trzecich. I tu nie dało się ukryć łez radości na wspomnienie trzech wspólnie spędzonych lat nauki. Następnie wystąpiła Pani Dyrektor Bożena Lorent, dziękując rodzicom i uczniom za organizację balu i zapraszając do wspólnej zabawy.

Mamy nadzieję, że te radosne chwile pozostaną w pamięci naszych uczniów i ich rodziców na zawsze.

Tekst i foto: Wioletta Perkowska

więcej fotografii

OGNISKO I DYSKOTEKA KLAS TRZECICH

Tegoroczni trzecioklasiści postanowili zerwać z tradycją szkoły – zamiast komersu odbyło się ognisko, podczas którego piekli kiełbaski, śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary. Entuzjaści futbolu mogli obejrzeć mecz piłki nożnej, a zwolennicy aktywnego spędzania czasu na powietrzu – zagrali w piłkę siatkową na ORLIKU. Nie zabrakło również pląsów na parkiecie – kiedy zapadł zmrok odważni chłopcy prosili swoje koleżanki do tańca. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce doskonale nagłośnionej przez naszych dwóch didżejów – Piotra Długosza (absolwenta szkoły) i Kacpra Razika (ucznia klasy pierwszej). Długo oczekiwanym, ale za to naprawdę „smacznym” punktem programu była pizza.

Impreza została przygotowana przez rodziców klas trzecich gimnazjum przy współpracy z wychowawcami. Honorowymi gośćmi były panie: Dyrektor Bożena Lorent i Pedagog Iwona Kubicka.

tekt i foto: Wioletta Perkowska

(gallery}galeria_komers2014{/gallery}